In tako to gre

Piše Darja na Razgledih:

Slovenija je s farmacevtsko družbo GlaxoSmithKline podpisala pogodbo za nakup 800 tisoč odmerkov cepiva proti novi gripi. Za dobavo 500 tisoč odmerkov cepiva se Slovenija dogovarja še z družbo Novartis. Teh 1,3 milijona odmerkov bo državo stalo približno 14 milijonov evrov.

Dobički gredo v milijarde. WHO je napovedala eksplozijo novih primerov svinjske gripe. Mediji, potolčeni zaradi dejstva, da je tako malo mrtvih, malo tiše ponavljajo eno in isto. Pomislekov skeptikov skorajda ne objavljajo. Vse je super, sistem deluje popolno.

Vsi, ki nam gre vse skupaj na živce, ki bi radi malo odgovornosti, pa smo samo bedaki, mar ne. Ampak mogoče smo si krivi sami, ker nismo dovolj glasni. Mogoče bi bilo dobro ustvariti skupine pritiska, ki bi se ukvarjale z nadlegovanjem medijev in oblastnikov. Eh, kaj vse bi se dalo narediti s tistimi 14 milijoni.

Share/Bookmark

2 Comment(s)

  1. V retrospektivi bo kul biti skeptik. ^_^
    Me pa ne čudi, da se dogajajo take stvari. Deloma je odgovorna dolga roka kapitala, da dela država take vratolomne odločitve, po drugi strani pa me ne čudi, da na ustanovah odgovorne za zdravje niso obveščeni. Če lahko potegnemo kakršnokoli paralelo z npr. Ministrstvom za zunanje zadeve, ki prebere novico z APja, ki je alfa in omega za zunanjo politiko, potem ni čudno, da so odločitve tako neracionalne. Da pa ni odgovornosti pa smo kakopak odgovorni mi, ki jim stopal ne držimo k ognju, kot gre neroden prevod tistega angleškega reka.

    romunov | Aug 21, 2009 | Reply

  2. Včasih me prime, da bi pisal dolga pisma bralcev in gledalcev, bentil čez novinarje, jim grozil s smrtjo in peklenskimi mukami, ampak občutek imam, da to ne bi pomagalo. :)

    Jin | Aug 22, 2009 | Reply

Post a Comment